kuchnia i drewno

Biała kuchnia z drewnem – inspiracje

11.03.2024

Białe kuchnie z drewnem lub imitacją drewna od lat cieszą się rosnącą popularnością. To unikalne połączenie zapewnia pomieszczeniu jednocześnie wrażenie przestronności i sterylności, jak i przytulności. W jaki sposób można urządzić białą kuchnię z drewnem? Możliwości jest wiele, a poniżej znajduje się kilka ciekawych inspiracji, które warto wziąć pod uwagę.

Biała kuchnia z drewnianym blatem

Połączenie białych mebli wykonanych z płyty laminowanej i drewnianych blatów to jeden z klasyków w świecie aranżacji wnętrz. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na meble matowe czy z połyskiem, będą one pięknie kontrastowały z naturalnym drewnem, a całe pomieszczenie będzie wyglądało na przestronniejsze i jaśniejsze. W takich sytuacjach warto zadbać o to, aby ściany również były białe i nie dodawać elementów w zbyt wielu innych kolorach. Ponadto drewniane blaty lub ich imitacja są ponadczasowo i prezentują się niezwykle stylowo. Blaty wykonane z wysokiej jakości drewna są też odporne na uszkodzenia mechaniczne, a odpowiednie impregnacja zapewnia im długą żywotność.

Drewniane wykończenie między blatem a górnymi szafkami

Wypełnienie fragmentów ścian pomiędzy wiszącymi szafkami a blatem często stawia gospodarzy urządzających kuchnię w obliczu sporego dylematu. Jeśli meble są białe, a blaty drewniane, to bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie w tych miejscach drewna. Po pierwsze z łatwością można utrzymać je w czystości, a po drugie będzie pasowało do blatów. Nie ma obaw, że przez dużą ilość drewna kuchnia będzie zbyt ciemna, ponieważ pod względem kolorystycznym wyważy ją biel mebli. Jeśli pomieszczenie jest przestronne i znajduj się w nim wyspa lub łączy się ono z jadalnią, warto zadbać o to, aby krzesła miały nóżki wykonane z tego samego rodzaju drewna. Dzięki temu cała aranżacja będzie wyglądała na spójną i przemyślaną.

Rustykalna biała kuchnia

Styl rustykalny nie bez powodu kojarzy się z sielanką i wiejskim domem. Połączenie białych mebli w starym stylu, bielonego kredensu czy śnieżnobiałego lambrekinu z drewnianymi blatami, drewnopodobną podłogą czy drewnianymi belkami zapewnią wnętrzu mnóstwo uroku. Ponadto na drewnianych belkach można powiesić suszone kwiaty czy warkocz czosnku. Ciekawym uzupełnieniem dla takiej aranżacji będą również wykonane z białej ceramiki pojemniki na produkty sypkie czy wiszące gdzieniegdzie drewniane łyżki.

Biała kuchnia z drewnem i czarnym blatem

To zdecydowanie jedna z tych opcji, które idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz. O ile połączenie czerni i bieli jest uniwersalne i ponadczasowe, o tyle dołożenie do tego zestawu imitacji drewna lub drewna naturalnego nadaje kuchni więcej klasy czy unikatowości. Warto zdecydować się na białe meble z czarnymi uchwytami, które można dopasować do czarnych blatów czy też krzeseł znajdujących się w części jadalnej. Do drewnianych elementów w tym wypadku mogą należeć obramowanie białych mebli czy też dodatkowa półka na przyprawy, naczynia lub inne przybory kuchenne.

Biało- złota kuchnia z drewnem

Złoto zyskuje coraz większą popularnością jako kolor szlachetny i pięknie podkreślający inne kolory, o ile tylko nie jest go zbyt dużo. W kuchni warto zdecydować się na połączenie białych szafek wiszących z drewnianymi szafkami stojącymi i blatem. Jeśli zaś chodzi o złoto, to może ono cieszyć oko w postaci stylowych uchwytów szafek, złoconych regałów czy koszyków na przybory kuchenne, a także wylewki zlewozmywaka w tym kolorze. Warto podkreślić spójność całego projektu poprzez umieszczenie w jednym miejscu nad blatem orientalnych dekorów, w których również przewija się kolor złoty.

Kuchnia w stylu angielskim

Styl angielski najczęściej przejawia się frezowanymi meblami z przeszklonymi frontami, dużą ilością szafek, półek oraz szafek. Nie brakuje w nim funkcjonalnych i ozdobnych naczyń wykonanych w porcelany czy ceramiki, a także wrażenia przytulności i przestronności. Jeśli meble w takiej kuchni będą białe, ciekawym uzupełnieniem całości będą blaty wykonane z ciemnej imitacji drewna, drewniana podłoga czy też zdecydowanie się na to, aby część szuflad (na przykład znajdujących się w wyspie) była zrobiona z naturalnego, niemalowanego drewna.