Firanki do kuchni w stylu angielskim

Firanki do kuchni w stylu angielskim

Firanki w stylu angielskim
Kuchnia w stylu angielskim jest ciepła, przytulna, a przy tym bardzo funkcjonalna. Podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach nie znajdziemy w niej minimalizmu. Oprócz zdobionych mebli nie brakuje w niej również elementów typowo dekoracyjnych, do których między innymi możemy zaliczyć odpowiednio dobrane firanki, które podkreślą styl wnętrza. Jakie firany dobrać do angielskiej kuchni?
Kuchnia w stylu angielskim – czym się charakteryzuje?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jakie firanki sprawdzą się w stylu angielskim, najpierw powinniśmy przyjrzeć się samemu wnętrzu, by lepiej zrozumieć jego charakter. Kuchnia angielska urządzana jest w jasnych kolorach – przede wszystkim bieli i écru. Wypełniają ją liczne szafki, zarówno stojące, jak i wiszące. Gwarantują one wysoką funkcjonalność pomieszczenia, zapewniając sporo przestrzeni roboczej i miejsca na przechowywanie wyposażenia. Ich jasne kolory mogą kojarzyć się ze współczesnym minimalizmem, ale utrzymane są w zupełnie innym stylu. Ich fronty są frezowane, a całości dopełniają metalowe, postarzane uchwyty. W kuchni angielskiej bardzo rzadko znajdziemy kamień, kwintesencją jej stylu są drewniane blaty, nadające pomieszczeniu dodatkowej przytulności i swojskości.

Ogromnym plusem kuchni angielskiej jest fakt, że utrzymana w jasnych, spójnych kolorach daje dużo możliwości dekoracyjnych. Dodatkami, których nie brak w angielskich wnętrzach, bardzo łatwo, a przede wszystkim niskim kosztem, można całkowicie odmienić jej wizerunek. Zioła ustawione na parapecie lub szafce dodadzą jej swojskości i nieco wiejskiego charakteru, dekoracyjne, stylizowane puszki na kawę, herbatę czy cukier wprowadzą klimat vintage, a kwiatowe motywy dodadzą wnętrzu romantyczności.

Firany do kuchni w stylu angielskim

Poszukiwania idealnych firan w stylu angielskim dają nam dość szerokie możliwości. Możemy wybierać między firankami gładkimi lub zdobionymi, dłuższymi podpiętymi po bokach lub krótszymi. Okna w stylu angielskim mają zapewniać sporo światła, ale pełnią też ważną funkcję dekoracyjną.
Firanka w stylu angielskim zwykle jest niezbyt długa. Bardzo często można spotkać zazdrostki zaczynające się w połowie okna. Mogą być gładkie lub zdobione kwiatowym wzorem. Z kuchnią angielską doskonale komponują się także firanki koronkowe. Do dyspozycji mamy również dekoracyjny, romantyczny lambrekin, który sprawdzi się zarówno w parze z zazdrostką, jak i samodzielnie. Możemy także wybrać dłuższe, muślinowe firanki, które podwiązane po bokach będą się pięknie układać. Niezależnie od tego, na jaką firankę się zdecydujemy, zawsze powinna być wykonana z naturalnego materiału.
W bardziej nowoczesnej kuchni w stylu angielskim coraz częściej pojawiają się także rolety rzymskie. Nie zapewnią one dekoracji tyle lekkości co firanki, dlatego warto wówczas postawić na kwiatowe wzory, będące popularnym elementem stylu angielskiego.

Administrator Serwisu