Zalety trawy z rolki

13.03.2023

Marzy Ci się piękny, zadbany trawnik? Nic prostszego! Dzięki trawie z rolki możesz posiadać gęsty, zielony trawnik w swoim ogrodzie praktycznie natychmiast.

Trawa rolowana – gotowe rozwiązanie

Trawa rolowana jest gotowa do rozłożenia niemal wszędzie: wystarczy, że na powierzchni, gdzie chcemy rozłożyć trawę,  jest warstwa gleby co najmniej 10 centymetrów, a sama nawierzchnia będzie równia i w miarę ubita.  Trawę z rolki układa się ją w ciągu jednego dnia oraz po jednym, dwóch tygodniach można swobodnie po niej spacerować. Trawa z rolki jest super rozwiązaniem w przypadku ogrodów, do których nie mamy cierpliwości:  tradycyjne wysianie trawnika oraz czekanie na jego powolny wzrost zajmuje o wiele więcej czasu niż rozłożenie trawy z rolki.

Jak prezentuje się trawnik z rolki?

trawnik z rolki
Trawnik z rolki jest natychmiast gotowy do użycia

Trawnik z rolki prezentuje się estetycznie od razu, to duża przewaga nad konwencjonalnym założeniem trawnika z wysiewu. W przypadku trawnika z rolki mamy pewność, że na trawniku wyrośnie nam jedynie trawa, a nie inne rośliny, jak często dzieje się  w przypadku trawników, które powstają w sposób samoczynny.