Jaką wannę wybrać?

Jaką wannę wybrać?

Decydując się na wannę powinno się przede wszystkim wziąć pod uwagę kilka sprawdzonych typów, które należą do grupy godnej polecenia. Istotnie, najwięcej zależy od naszej łazienki oraz metrażu, ale jeżeli na tym polu nie znajdziemy przeszkód, to powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z którego nasza wanna jest wykonana.

Wanny akrylowe

Największą popularnością cieszą się wanny akrylowe, ponieważ ich waga jest stosunkowo niewielka w porównaniu do reszty. Dodatkowym plusem są oczywiście właściwości akrylu, który podtrzymuje ciepło i dzięki temu woda nie ulega szybkiemu ochłodzeniu. Na rynku dostępne są wanny akrylowe w najróżniejszych kształtach i dzięki temu, znalezienie idealnego modelu nie powinno stanowić wybitnego problemu. Jeżeli wysublimowany gust nie zadowoli się zwykłą akrylową wanną, rynek oferuje szereg innych opcji. Droższych, choć niekoniecznie bardziej praktycznych.

Wanny żeliwne, ceramiczne i marmurowe

wanna ceramiczna
Wanna ceramiczna jest stosunkowo droga

Żeliwne wanny są znacznie droższe, a ich dodatkową wadą jest fakt, że bardzo szybko się wychładzają. Z kolei wanny ceramiczne, a szczególnie wanny marmurowe należą do jednych z najdroższych, natomiast ich atutem jest dekoracyjny aspekt. Najadą blasku każdej łazience!

Redakcja