Czym się kierować w trakcie urządzania nowoczesnej kuchni?

Czym się kierować w trakcie urządzania nowoczesnej kuchni?

W nowoczesnej kuchni niezwykle ważna jest harmonia, ale też styl i dopasowanie poszczególnych elementów użytkowych. Czym zainspirować się w trakcie jej projektowania?
Minimalizm wchodzi w grę

Nowoczesne meble do kuchni to propozycja głównie dla tych osób, które cenią sobie przede wszystkim minimalizm, ale też swoistą harmonię kształtów i kolorów. Nie znaczy to oczywiście, że kuchnia urządzona w innym stylu, na przykład w stylu angielskim, jest mniej atrakcyjna, Urządzając jednak kuchnię “minimalistycznie” warto pokusić się o usytuowanie mebli po jednej stronie. Można np. postawić na funkcjonalną, minimalistyczną ściankę, w której każda z przegród będzie oferowała dostęp do określonej zawartości. Oczywiście powinno się tu też znaleźć miejsce dla funkcjonalnego blatu, którego długość to co najmniej 2 – 2.5 metra. Inspiracje i porady dotyczące kuchni z wyspą otwartą na salon.

Co z kolorem i… światłem?

Pod względem kolorystycznym nowoczesne meble do kuchni (jak i sama jej elewacja) powinny być w miarę ujednolicone. W modernistycznych aranżacjach nie warto stawiać na małe płytki. Znacznie lepiej wprowadzić do aranżacji duże płyty bez zdobień lub też… nowoczesny, w miarę jednolity kolorystycznie tynk, który pasować będzie do barwy elewacji całego pomieszczenia. Innym ciekawym będzie zastosowanie farby satynowej do malowania ścian. Tak urządzone wnętrze powinno być „ozdobione” mnóstwem światła, najlepiej padającego przez duże, przestronne okna. A skoro już o świetle mowa, to warto postawić na minimalistyczne lampy sufitowe, niejako „wzbogacone” przez funkcjonalne, usadowione na blacie podświetlenie LED.

Podsumowując, nowoczesna kuchnia wcale nie musi być pusta! Niemniej to właśnie dzięki takiej metodzie aranżacji wnętrza, użytkownik może liczyć na dużo przestrzeni i jeszcze więcej światła.

Redakcja