Jakie panele podłogowe pasują do stylu loftowego?

Jakie panele podłogowe pasują do stylu loftowego?

panele styl loftowy

Styl loftowy stał się coraz bardziej popularny we wnętrzarskich trendach. Wielkie przestrzenie, brak ścian działowych i naturalne materiały tworzą nieszablonowy wystrój każdego wnętrza. Warto zastanowić się jak odpowiednio dobrać podłogę aby zachować wszelkie elementy aranżacji, jednakowo ciesząc się z długotrwałego użytkowania.

Kolorystyka w stylu loftowym

Styl loftowy charakteryzuje się surowością wykonania, w którym dominuje czerń w połączeniu z klasycznymi odcieniami naturalnego drewna. Dlatego panele podłogowe w stylu loftowym powinny jak najbardziej odwzorowywać naturalną deskę zarówno fakturą, jak i odcieniem. Z czernią rewelacyjnie komponują się miodowe dęby, jak i odcienie surowego drewna. Unikajmy zimnych odcieni, aby zanadto nie spotęgować odczucia chłodnego wnętrza.

Jakie panele podłogowe sprawdzą się w stylu loftowym?
Kuchnia w stylu loftowym

Przede wszystkim warto postawić na naturalne panele podłogowe drewniane, które podkreślą nowatorski wystrój wnętrza. Trójwarstwowa deska podłogowa idealnie współgra z surowością loftu i wpasuje się w ściany wykonane z czerwonej cegły. Jeżeli jednak zdecydujemy się na panele podłogowe laminowane, sprawdzą się dekory z v-fugą imitujące naturalną deskę podłogową. Jeżeli zależy nam na długotrwałym i nowoczesnym efekcie, można rozważyć panele winylowe będące całkowicie wodoodporne i wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia.

Montaż paneli w stylu loftowym

Chcąc zachować poczucie większej przestrzeni dobrze jest przeprowadzić montaż paneli podłogowych bez listew progowych, tworząc jednocześnie jednolitą taflę. Dzięki temu nasze oko płynnie przejdzie spojrzeniem po podłodze i wnętrze wyda się znacznie większe, niż jest w rzeczywistości. Aby mieć pewność, że nasze panele podłogowe będą spełniały warunki gwarancji, warto przeprowadzić profesjonalny montaż podłogi panelowej, który można zamówić w większości salonach sprzedaży.

Redakcja