panele styl loftowy

Jakie panele podłogowe pasują do stylu loftowego?

12.02.2024

Styl loftowy stał się coraz bardziej popularny we wnętrzarskich trendach. Wielkie przestrzenie, brak ścian działowych i naturalne materiały tworzą nieszablonowy wystrój każdego wnętrza. Warto zastanowić się jak odpowiednio dobrać podłogę aby zachować wszelkie elementy aranżacji, jednakowo ciesząc się z długotrwałego użytkowania.

Kolorystyka paneli w stylu loftu

Styl loftu charakteryzuje się surowością wykonania, w którym dominuje czerń w połączeniu z klasycznymi odcieniami naturalnego drewna.

Więcej o tym stylu pisaliśmy tutaj

Panele podłogowe w stylu loftowym powinny zatem jak najbardziej odwzorowywać naturalną deskę zarówno fakturą, jak i odcieniem. Z czernią rewelacyjnie komponują się miodowe dęby, jak i odcienie surowego drewna. Unikajmy zimnych odcieni, aby zanadto nie spotęgować odczucia chłodnego wnętrza.

Jakie panele podłogowe sprawdzą się w stylu loftowym?

panele stylu loftu

Przede wszystkim warto postawić na naturalne panele podłogowe drewniane, które podkreślą nowatorski wystrój wnętrza. Trójwarstwowa deska podłogowa idealnie współgra z surowością loftu i wpasuje się w ściany wykonane z czerwonej cegły. Jeżeli jednak zdecydujemy się na panele podłogowe laminowane, sprawdzą się dekory z v-fugą imitujące naturalną deskę podłogową. Jeżeli zależy nam na długotrwałym i nowoczesnym efekcie, można rozważyć panele winylowe będące całkowicie wodoodporne i wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia.

Montaż paneli z zachowaniem stylu loftowego

Chcąc zachować poczucie większej przestrzeni dobrze jest przeprowadzić montaż paneli podłogowych bez listew progowych, tworząc jednocześnie jednolitą taflę. Dzięki temu nasze oko płynnie przejdzie spojrzeniem po podłodze i wnętrze wyda się znacznie większe, niż jest w rzeczywistości. Aby mieć pewność, że nasze panele podłogowe będą spełniały warunki gwarancji, warto przeprowadzić profesjonalny montaż podłogi panelowej, który można zamówić w większości salonach sprzedaży.