panele podłogowe w łazience

Czy panele podłogowe nadają się do łazienki?

Chociaż standardowo podłoga w łazience kojarzy się z płytkami, wiele osób znudzonych standardowymi rozwiązaniami poszukuje alternatywy w postaci paneli podłogowych. Zastanówmy się zatem, czy popularne panele podłogowe sprawdzą się w łazience.

Na co narażona jest podłoga w łazience?

Przede wszystkim łazienka jest miejscem , w którym nawet korzystając z wanny występuje nie tyle woda na podłodze, co bardzo wysoka wilgotność. Musimy więc zastanowić się z jakich materiałów powinna być wykonana podłoga w łazience aby nie pochłaniała wody i wilgoci. Dodatkowo ewentualna wymiana podłogi łączy się z całkowitym remontem tego pomieszczenia, warto więc zainwestować w wysokiej jakości materiały.

Które panele sprawdzą się w łazience?

Dobrą alternatywą dla płytek na podłodze są panele podłogowe winylowe, które są całkowicie wodoodporne i nie pochłaniają wilgoci z pomieszczenia. Wydaje się to produkt wręcz stworzony do łazienki, a jego cena nie odbiega od średniej ceny płytek podłogowych. Przed zakupem należy jednak sprawdzić, czy podłoże, na którym zostanie zastosowany montaż paneli winylowych jest równe, ponieważ jest to produkt elastyczny i uwypukli wszelkie mankamenty źle przygotowanego podłoża.

Jak zamontować panele winylowe?

Montaż paneli winylowych jest możliwy na kilka sposobów. Dostępne są panele winylowe na standardowy klik, gdzie łączymy deski ze sobą, ale również można wybrać wersję samoprzylepną. Takie panele winylowe posiadają pod spodem warstwę kleju zabezpieczoną taśmą, którą odrywamy, następnie przytwierdzamy panel do podłoża i dociskamy wałkiem. Klej umieszczony na panelach winylowych jest wyjątkowo silny i nie musimy się martwić, że z czasem podłoga zacznie się odklejać.