LED w kuchni

Dlaczego oświetlenie LED jest ważne w Twojej kuchni?

18.08.2023

Oświetlenie LED ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem. Są bardziej energooszczędne, trwałe i ciekawsze. Światła LED są również łatwiejsze w instalacji i są dostępne w różnych stylach. Najważniejszym powodem, dla którego oświetlenie LED powinno być stosowane w Twojej kuchni, jest ich energooszczędność. Światła LED zużywają do 90% mniej energii niż tradycyjne żarówki. Oznacza to, że co miesiąc zaoszczędzisz na rachunkach za energię elektryczną, a środowisko również będzie w lepszej sytuacji!

Jak wybrać najlepsze oświetlenie LED do swojej kuchni?

Oświetlenie jest ważną częścią projektu każdego pomieszczenia w domu. Wpływa na Twój nastrój, pomaga lepiej widzieć, a nawet może mieć wpływ na Twoje zdrowie. Z tego powodu wiele osób uważa, że dobre oświetlenie to jedna z najważniejszych cech kuchni. Istnieje wiele różnych rodzajów oświetlenia do kuchni. Istnieją jednak dwa główne typy: światło naturalne i światło sztuczne. Rodzaj, który wybierzesz, zależy od tego, do czego potrzebujesz lampy kuchennej i ile pieniędzy chcesz na nią wydać.

Oświetlenie w kuchni
Dobre oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów każdej kuchni

Oświetlenie LED od Philips Hue – do kuchni i nie tylko!

Ponieważ światła LED nie wytwarzają ciepła, są idealne do utrzymania czystości w Twojej kuchni. Oświetlenie LED to skuteczny sposób na rozświetlenie kuchni. Mogą być używane do oświetlenia całego pomieszczenia lub tylko określonego obszaru, który chcesz zobaczyć w kuchni, jak płyta kuchenna lub zlewozmywak. Światła LED to również świetny sposób na oszczędzanie energii, ponieważ zużywają mniej energii elektrycznej niż inne rodzaje żarówek i zapewniają lepsze oświetlenie niż tradycyjne żarówki.
Philips Hue to marka, która istnieje od 2012 roku i jest znana z inteligentnych rozwiązań oświetleniowych. Oferują szeroką gamę żarówek i lamp, które idealnie nadają się do Twojej kuchni, a także oferują zestawy startowe zawierające wszystko, czego potrzebujesz, aby od razu zacząć z nich korzystać. Zestaw startowy zawiera mostek, którego potrzebujesz, aby podłączyć światła do sieci domowej i sterować nimi z dowolnego miejsca na świecie, a także trzy żarówki o różnych poziomach jasności, dzięki czemu możesz je dostosować w zależności od potrzeb w dowolnym momencie.

Jak zainstalować oświetlenie LED w kuchni?

Montaż oświetlenia LED w kuchni składa się z kilku kroków. Najpierw musisz zaplanować, gdzie chcesz zainstalować światła. Możesz zdecydować o zamontowaniu ich pod szafką lub w suficie.
Po drugie, musisz zdecydować, ile świateł chcesz i jaką powinny mieć moc. Jeśli instalujesz je pod szafką, powinny one mieć co najmniej 3 waty każdy, ale jeśli instalujesz je w suficie, powinny one mieć co najmniej 5 watów każdy.
Po trzecie, po podjęciu decyzji o mocy w watach, zmierz, gdzie trafią oprawy oświetleniowe i wywierć otwory na śruby mocujące. Następnie przymocuj oprawy oświetleniowe za pomocą śrub i podłącz je do wtyczki gniazdka elektrycznego.
Oświetlenie LED to wydajny i opłacalny sposób na oświetlenie kuchni. Ten rodzaj oświetlenia działa również dłużej niż inne rodzaje świateł, więc nie będziesz musiał go tak często wymieniać. Ponadto światła LED są bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ emitują mniej ciepła niż inne rodzaje żarówek.