Tapety boho

Tapety ścienne – odpowiedź na chęć zmian w naszym domu

02.10.2023

Tapety na ścianę to idealne rozwiązanie dla osób, które w prosty sposób chcą zmienić coś w swoim domu. Warto zastanowić się, co mogłoby ozdobić nasze wnętrza. W szczególności trzeba przemyśleć kolorystykę i wzory. W ofercie sklepów znajduje się wiele motywów tapet, które zadowolą najbardziej wymagających klientów. Często są to produkty najwyższej jakości, z dobrego materiału, który łatwo oczyścić z zabrudzeń. Jednak wybór wzoru tapety może być dla nas sporym wyzwaniem.

Może tapeta w róże?

Niestety, wybór tapet kwiatowych jest jednym z najtrudniejszych, choć oczywiście tapeta w róże to rozwiązanie pasujące do wielu pomieszczeń. Co ciekawe taka tapeta sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w gabinetach, czy miejscach pracy. Róże jako motyw doceniają: młodzież, dorośli, a nawet dzieci – ponieważ są ponadczasowe. Wybór róż do salonu czy sypialni ożywi pomieszczenie, wprowadzi subtelność i romantyczny nastrój. Samo patrzenie na kwiaty może pomóc przenieść się w sferę marzeń. Wybór konkretnego wzoru róż może być związany ze stylem pomieszczenia np. nowoczesnym, rustykalnym, czy retro.

Decoberry Róża pustyni
Tapeta w róże to proste rozwiązanie, które pasuje do wielu pomieszczeń

Tapeta kwietna łąka?

Tapeta łąka kwiatów i polnych roślin to nie tylko wybór dla miłośników flory, ale także dla osób, które uwielbiają krajobrazy. Łąka, zazwyczaj w odcieniach zieleni, może być relaksem dla naszych oczu i uspokajać myśli. Krajobraz szerokiej łąki, czy polany jest marzeniem wielu osób. „Tapeta łąka” nie musi być nudna, gdyż na niej może wschodzić lub zachodzić słońce, a na trawie mogą znajdować się nasze ulubione kwiaty. Soczyste i żywe barwy ożywią pomieszczenie, natomiast ciemniejsze lub zgaszone nadadzą mu tajemniczości. Tapeta z motywem łąki idealnie pasuje do stylu skandynawskiego lub klasycznego, a także do wszelkich innych dodatków roślinnych znajdujących się w pomieszczeniu.

A może jednak tapety boho?

Po tapety boho sięgają najczęściej dekoratorzy i osoby, które cenią dodatki z motywami fauny i flory. W stylu boho wykorzystuje się motywy kwiatowe, hafty, frędzle, zwiewne tkaniny, sploty. Romantyczne uniesienia łączone są z mocnymi akcentami. Tapeta boho może być związana z wiarą, mandalami, piórkami, liśćmi. Tapeta idealnie pasuje do dekoracji jakimi są makramy.
Połączenia kolorystyczne powinny być ze sobą skontrastowane. Dlatego pastelowe kolory są często wybierane do pokojów dzieci, natomiast ciemniejsze do pomieszczeń, w których głównie przebywa młodzież lub dorośli.