narożnik czy sofa

Modny narożnik w odcieniu zieleni

Butelkowa zieleń stała się hitem wnętrzarskich wystrojów. Pomalowane w tym kolorze ściany lub tapety, oraz niewielkie dodatki (np. naklejki na ścianę, okleiny do mebli) potrafią wprowadzić do domu odrobinę naturalności. Kojarzona z avocado i odcieniami dżungli zieleń na długo pozostanie w modzie. Dlatego warto wprowadzić do salonu narożnik właśnie w tym odcieniu.

Do czego pasuje zieleń?

sofa butelkowa zieleń
Sofa w kolorze butelkowej zieleni

Butelkowa zieleń pasuje w zasadzie do wszystkiego. Rewelacyjnie komponuje się z klasycznymi szarościami i bielą. Stosując złote dodatki stworzymy niepowtarzalny styl glamour, a komponując z naturalnym drewnem wprowadzimy styl loftowy do wnętrza. Butelkowa zieleń narożnika nie może zdominować całości salonu lub sypialni, dlatego tak istotne jest aby był on utrzymany w harmonijnie dobranej kolorystyce, a narożnik nie powinien być jako jedyny element kolorystyczny. Innym elementem dekoracyjnym mogą być choćby okleiny mebli, którymi okleimy starą szafę. Inny godnym polecenia pomysłem są naklejki na ścianę. Wprowadzając do pokoju dziennego naturalną roślinność, świetnie zestawimy ją z głębokim odcieniem zielonego i zapewnimy świeże powietrze.

Jaki kształt narożnika wybrać?

Ten odcień zieleni rewelacyjnie prezentuje się w większych przestrzeniach, do których możemy wstawić narożnik w kształcie litery U, pozwalający na stworzenie maksymalnego komfortu. Wybierając narożniki pod zamówienie możemy również manewrować kolorami i do zielonych siedzisk dopasować szare zagłówki. Jeżeli jednak jesteśmy właścicielami małego mieszkania na pewno zmieścimy niewielki narożnik w kształcie litery L, a dostawione pufy w innej gamie kolorystycznej dopełnią całość aranżacji. Czasem urządzamy salon w konkretnym stylu, na przykład w stylu boho – bo cenimy sobie naturalność.

Narożnik czy sofa?

Zastanawiając się nad wyborem odpowiednich mebli wypoczynkowych bardzo często stajemy przed decyzją, która opcja będzie dla nas najkorzystniejsza. Sofa dobrze sprawdza się w małych przestrzeniach, jednak nie zapewni takiego komfortu wypoczynku jak narożnik. Sofa natomiast znakomicie komponuje się ze stylową tapetą na ścianie i jest dobrym pomysłem aranżacyjnym. Może to być modna obecnie prosta tapeta w paski. Jeśli chodzi o wygodę, funkcja spania jest dostępna w obu modelach, jednak narożnik zdecydowanie góruje komfortem spania i możliwością stworzenia strefy wypoczynku dla większej ilości osób. W zależności od naszych potrzeb powinniśmy przeanalizować na czym najbardziej nam zależy. Komfort i wygoda, a może większa przestrzeń użytkowa pokoju.

02.02.2024