Ciepła podłoga w sypialni

28.03.2023

Przytulna sypialnia jest marzeniem każdego właściciela domu, czy mieszkania. To właśnie tutaj odpoczywamy po ciężkim dniu i potrzebujemy swojego azylu żeby móc odprężyć się przed snem i dobrze rozpocząć nowy dzień. Dlatego z przyjemnością kładziemy każdego ranka bose stopy na podłodze, pod warunkiem, że jest ona ciepła i przyjemna. Dlatego warto zwrócić uwagę na podłogę w naszej sypialni, aby była ona ciepła i przyjemna w dotyku.

Pełna naturalność

podłoga z dywanem
Chcąc mieć ciepłą podłogę nie musimy rozkładać dywanów

Chcąc mieć ciepłą podłogę w sypialni wcale nie musimy rozkładać zbierających kurze dywanów. Wystarczy rozejrzeć się za naturalną deską podłogową. Dzięki posiadanym atestom jest ona przeznaczona dla alergików i wprowadza nieco naturalności we wnętrzu. Świetnie prezentuje się w sypialni w stylu loftowym, zwłaszcza w połączeniu z łóżkiem w metalowej ramie. Dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej, lakierowana na wysoki połysk podkreśli styl glamour w sypialni.

Czy deska podłogowa jest wytrzymała?

Panele podłogowe drewniane zazwyczaj mają konstrukcję trójwarstwową, dzięki czemu można je cyklinować i ponownie zabezpieczyć lakierem, lub olejem. Jest to podłoga, którą będziemy mogli cieszyć się przez wiele lat, a niektórzy zwolennicy nawet twierdzą, że nigdy jej już nie wymienimy. Oczywiście jak każda podłoga może ulec zarysowaniom, dlatego wszystkie meble w sypialni powinny być zabezpieczone podkładkami filcowymi, aby w razie potrzeby móc je przesunąć nie narażając podłogi na uszkodzenia mechaniczne.

Jak zamontować deskę podłogową?

Montaż deski podłogowej jest niezwykle prosty dzięki specjalnym zamkom zatrzaskowym. Kładziemy ją na tak zwany click łącząc ze sobą panele. Dla bardziej wymagających istnieje możliwość montażu za pomocą kleju łączącego panele z wylewką, jednak taki system montażu wymaga wyspecjalizowanych fachowców. Przed zakupem deski podłogowej warto również odwiedzić profesjonalne salony sprzedaży, w których bardzo często oferowany jest darmowy montaż paneli przy zakupie pełnego osprzętu niezbędnego do wykonania usługi.