Modny wystrój okien – czyli jaki?

Modny wystrój okien – czyli jaki?

modne dekoracje okienne

Dekoracje okienne mogą kojarzyć się z raczej staromodnymi falbaniastymi zasłonami czy też typowymi prostymi roletami, które ani nie dają całkowitej osłony przed słońcem i nie są optymalnym zabezpieczeniem przed włamaniami, ani też nie są szczególnie urokliwie i ogólnie rzecz biorąc nie potrafią ulepszyć aranżacji. Współczesny wystrój okien oparty jest jednak na zupełnie innych trendach. Zachęcają one do zabawy różnymi naturalnymi tkaninami i wzorami nawiązującymi do florystyki oraz awangardowego, lekko orientalnego wzornictwa.

Wzory roślinne wciąż w modzie

Modne są na pewno wzory typowo roślinne. Bajeczne wachlarze liści, łączonych ze sobą w drobne i większe wzory, opartych na jednolitej zielonej kolorystyce, która wyróżnia się na tle idealnie białego płótna, są niczym żywa roślinność dla salonów, sypialni i pokojów dziennych, która zdobi je tak samo dobrze jak normalne kwiaty, ale jednak nie wymaga nawożenia i podlewania. Roślinne wzory pojawiają się teraz głównie na prostych roletach. Połączone z minimalistyczną formą żaluzji rzymskich będą dobrym ożywieniem dla wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych.

Klasyka i elegancja w dekoracji okien

Jeżeli jednak szuka się czegoś bardziej klasycznego i eleganckiego, a zarazem zdolnego do subtelniejszego dekorowania przestrzeni, lepiej postawić na delikatne, aczkolwiek równie modne dekoracje okienne występujące pod postacią bardzo długich i cienkich niczym piórko firan. Lekki materiał sięga samej ziemi. Potrafi zakryć całe okna, ale jednocześnie pozostawia dostęp do naturalnego światła ze względu na swoją przezroczystą strukturę. Delikatne firanki przeważnie są białe, jasnoszare lub kremowe. Pozwalają wprowadzić do pomieszczeń dużo naturalnego światła, a jednocześnie dają pewne dodatkowe poczucie prywatności, bo częściowo zasłaniają okna, mimo iż nie mają pełnego krycia.

Ciekawy wystrój okien to bardzo dobry sposób na praktyczne udekorowanie przestrzeni. Lepiej skorzystać z piękna firanek lub nowoczesności prostych rolet rzymskich niżeli zagracać pokój takimi dekoracjami, które nie będą mieć żadnej określonej funkcji.

Redakcja