wygodny salon do odpoczynku

Wygodny salon, w którym odpoczniesz

18.08.2023

Wygodny pokój dzienny jest wielkim wyzwaniem aranżacyjnym. Bez względu na to, czy dopiero zaczynamy przygodę z nowym mieszkaniem, czy planujemy gruntowny remont, salon jest miejscem wyjątkowo wymagającym. Musimy stworzyć azyl dla siebie i rodziny, oraz miejsce dla gości, a niejednokrotnie wygospodarować miejsce na spożywanie posiłków. Oto kilka propozycji na stworzenie wygodnego i użytecznego pokoju dziennego.

Czego nie może zabraknąć w salonie?

Przede wszystkim do stworzenia wygodnego pokoju dziennego niezbędne są meble wypoczynkowe odznaczające się swoją wygodą. Jeżeli dysponujemy większym metrażem dobrym rozwiązaniem jest narożnik tapicerowany z funkcją z spania. Takie rozwiązanie będzie na pewno wygodne i zapewni komfort podczas spędzania czasu z rodziną, a w razie potrzeby możemy skorzystać z możliwości rozłożenia i przenocować gości. W mniejszych pomieszczeniach dobrze sprawdzi się rozkładana sofa z wygodnym siedziskiem. Kierujmy się użytecznością, jaką mogą spełniać meble tapicerowane i przed zakupem sprawdzajmy, który model jest dla nas najwygodniejszy i sprosta zarówno wymaganiom pod względem wygody, jak i wpasuje się w styl, który chcemy stworzyć.

Odniesienie do natury

Żeby móc ukoić nasze zmysły po ciężkim dniu dobrze, aby w salonie nie zabrakło żywej roślinności. Jeśli jednak nie mamy ręki do kwiatów z pomocą przychodzą tapety z roślinnym motywem w liście monstery, które w niebanalny sposób urozmaicają wnętrze. Stawiajmy również na naturalne materiały jak len i bawełna. Lekkie firany i zasłony w połączeniu z dekoracyjnymi poduszkami z naturalnych materiałów będą sprzyjać relaksowi. Klasyki nada drewniana podłoga, lub stół w miodowych odcieniach dębu.

Tapety wzory roślinne

Nastrojowe oświetlenie

salon do odpoczynku
Lampy stojące z ciepłym, żółtym światłem są znakomitym wyborem do salonu

Chcąc stworzyć nastrój sprzyjający odprężeniu nie zapominajmy o kilku źródłach światła. Oświetlenie do salonu powinno być uzupełnione o lampy stojące z ciepłym, żółtym światłem. Ustawienie przy sofie, czy fotelu niewielkiego stolika, na którym będzie znajdować się niewielka lampka, nada poczucia przytulności i ułatwi wieczorną lekturę. Również podczas oglądania telewizji stosując dodatkowe światła boczne, pozwolimy naszym oczom odetchnąć.