podpórki do roślin PLA

Nowoczesne podpórki do roślin z tworzywa PLA

10.02.2023

Podporki do roślin i kwiatów to niezbędne akcesorium, którego potrzebuje większość pnączy. Podstawowym zastosowaniem podpórek jest zapewnienie roślinom stabilności i ochrona przed przechylaniem i łamaniem się łodyg pod ich własnym ciężarem. Każda roślina kieruje się w stronę słońca, zmienia kształt i wypuszcza nowe pędy, a właśnie podpórki do roślin są w stanie je uformować i nadać im odpowiedniego i atrakcyjnego kształtu.

 

Czy to jedyna funkcja podpórek do roślin?

Oczywiście, że zapewnienie roślinie odpowiednich warunków do wzrostu oraz zabezpieczenie jej przed nadmiernym przechylaniem czy łamaniem, to podstawowa i najbardziej oczywista cecha podpórek, jednak nie jedyna. Z całą pewnością wszystko zależy od tego, jaki rodzaj podpórki wybierzemy. Wybierając podpórki do roślin wykonane z tworzywa PLA za pomocą technologii druku 3D mamy do dyspozycji szereg atrakcyjnych wzorów i kształtów, które podkreślą także wystrój każdego wnętrza. Podpórki do roślin to świetne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie stworzyć atrakcyjną, domową dżunglę i ozdobić wnętrze swojego domu lub mieszkania. 

 

Dlaczego warto wybrać podpórki z tworzywa PLA?

Popularny w ostatnich latach druk 3D umożliwia stworzenie atrakcyjnych podpórek do roślin i kwiatów w wielu wzorach i kolorach. Podpórki powstają z biodegradowalnego tworzywa PLA, które jest niezwykle trwałe i w pełni bezpieczne dla każdego gatunku roślin. Proces druku poprzedza oczywiście projektowanie atrakcyjnych i niecodziennych wzorów. W sklepie internetowym Plantastick znaleźć można podpórki w kilkunastu wzorach i kolorach – od najbardziej klasycznych jak plaster miodu, liść monstery czy typowy okrąg, po bardziej ekstrawaganckie jak ciało kobiety, kształt dłoni czy twarzy.

 

Jak przymocować roślinę do podpórki?

Na przymocowanie rośliny do podpórki jest kilka sposobów. Najbardziej popularnym, lecz nie do końca atrakcyjnym jest wykorzystanie lnianego sznurka lub klasycznej wstążki. Poza tym, że takie połączenie może nie prezentować się zbyt okazale, przez zbyt mocne zawiązanie sznurka łodygi rośliny mogą zostać uszkodzone. Najskuteczniejszym i najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie rzepów do mocowania roślin. Jest to bardzo dobra opcja, bezpieczna dla łodyg i liści rośliny, gwarantująca jej odpowiednie wsparcie.

Rzepy do roślin, podobnie jak podpórki, dostępne są w sklepie internetowym Plantastick. Sklep oferuje także szereg produktów z dziedziny roślinności, takich jak różne rodzaje nawozów czy mech do wypełnienia palika do pnączy.