mikrofala do zabudowy

Czy warto kupić mikrofalówkę do zabudowy?

25.04.2023

Rozglądając się za jakąś porządną kuchenką mikrofalową, natrafisz na jej dwa podstawowe warianty. W przypadku tych urządzeń sklepy i producenci dokonują zwykle podziału na urządzenia wolnostojące oraz urządzenia do zabudowy. Jeżeli jesteś pewien, że chcesz, by mikrofalówka zagościła u ciebie na dłużej, wybierz tą, którą na stałe wmontujesz w wyposażenie kuchni. Mikrofalówka do zabudowy to jednak nieco lepszy sprzęt od każdej jednej mikrofalówki wolnostojącej.

kuchenka mikrofalowa w zabudowie
Mikrofala w zabudowie to maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Zabudowując kuchnię, czyli włączając poszczególne urządzenia do jej umeblowania i wplatając je w szafki oraz blaty, doprowadzasz do maksymalnego i bardzo praktycznego wykorzystania całej posiadanej przestrzeni. Żaden kąt nie zdoła przed tobą umknąć. To właśnie w tym miejscu, w którym nic innego by się nie zmieściło, jesteś w stanie zabudować mikrofalówkę, aby nie tracić nawet kawałka wolnego miejsca. Dodatkowy atut takiego planowania przestrzeni to zadbanie o jej wysoką estetykę. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy zaprezentuje się lepiej niżeli najnowocześniejsza nawet kuchenka wolnostojąca. Mimo wszystko sprzęty RTV i AGD nie należą do najpiękniejszych, dlatego lepiej prezentują się wtedy, gdy są otaczane przez meble, zwłaszcza jeśli mają służyć do wyposażenia bardziej klasycznej i eleganckiej kuchni.

Jeszcze jednym plusem jest cicha praca urządzenia. Dzięki temu, że mikrofalówka do zabudowy zostaje otoczona niemalże z każdej strony przez ścianki szafek lub innych mebli, uzyskuje ona automatyczne częściowe wygłuszenie. Włączona pracuje bardzo cicho, dzięki czemu praktycznie się jej nie słyszy, a to sprawia, że nie przeszkadza ona w prowadzeniu rozmów z pozostałymi domownikami. Dodatkowo mikrofalówki do zabudowy na ogół mają więcej zróżnicowanych funkcji niżeli mikrofalówki wolnostojące. To czyni z nich urządzenia bardziej praktyczne, z których wprost chce się korzystać.