Retro, a może nowoczesna, czyli zakup lodówki.

Retro, a może nowoczesna, czyli zakup lodówki.

lodówka styl retro

Przy wyborze sprzętów AGD do kuchni – kuchenki mikrofalowej czy lodówki – bierzemy pod uwagę ich parametry, które określają ich funkcjonalność. Zwracamy uwagę na markę oraz cenę. A wygląd? Ważny jest kolor, a zazwyczaj są to kolory biały, srebrny, czarny, a więc kolory uniwersalne. Pomysłowość projektantów i współczesne trendy dodają jeszcze jeden parametr – styl.

Styl nowoczesny

Lodówka nowoczesna, czyli jaka? Minimalistyczna – często bez uchwytów, zbędnych zdobień i dużego logo firmy, za to z panelem sterującym umieszczonym na drzwiach zewnętrznych lodówki. Taka lodówka jest duża, pojemna, nierzadko dwudrzwiowa. Nowoczesna, czyli z dużą ilością funkcji, z multimedialnym ekranem. Droższe modele posiadają jeszcze więcej udogodnień, niejednokrotnie zaskakujących, takich jak technologia, która pozwala dłużej zachować świeżość owoców i warzyw, podgląd wnętrza lodówki na smartfonie, mini ekran na drzwiach lodówki (można oglądać film, robiąc obiad). Efekt końcowy – zdecydowanie nowoczesny.

Styl retro

Lodówka retro jest retro tylko na zewnątrz. Obudowa rodem z poprzedniego wieku łudząco przypomina lodówkę z amerykańskiego domu lat pięćdziesiątych. Zaokrąglone krawędzie, wypukłe fronty, charakterystyczne klamki i odważne kolory: turkus, czerwień, żółty…Barwy również pastelowe. Wygląd oryginalny. A w środku? Funkcjonalność mniejsza niż w przypadku modeli nowoczesnych, ale również na miarę XXI wieku. Cicha praca, panel, który umożliwia dostosowanie poziomu wilgotności w lodówce, sterowanie elektroniczne. Oczywiście, lodówka retro to już nie lodówka nowoczesna i panel sterujący na zewnątrz. W końcu kłóciłoby się to ze stylem retro.

stylowa lodówka
Ile to kosztuje?

Nowoczesność kosztuje, ceny takich lodówek są dosyć wysokie. Lodówko-zamrażarka z nowoczesnymi funkcjami to koszt około 8000 zł. A lodówka retro? Troszkę mniej – 4000 zł. Czy warto? Jeżeli dysponujemy takim budżetem to jak najbardziej warto. To zakup na lata, a funkcjonalność i nietuzinkowy wygląd lodówki będzie cieszył nas każdego dnia.

Redakcja