Jak oświetlić sypialnię na poddaszu

Jak oświetlić sypialnię na poddaszu

oświetlenie sypialni na poddaszu

Wnętrza sypialni na poddaszu mają swój niepowtarzalny urok, który można podkreślić odpowiednim oświetleniem. W końcu sypialnia jest miejscem, w którym odpoczywamy, relaksujemy się i nabieramy sił, dlatego ważne jest, aby odpowiednio dobrać i rozplanować oświetlenie, które nie tylko zapewni nam funkcjonalność, ale również stworzy przyjemną atmosferę sprzyjającą relaksowi i wyciszeniu.

Postaw na naturalne światło

Pierwszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy oświetlaniu sypialni na poddaszu, jest dostęp do naturalnego światła. Duże okna, które zwykle znajdują się na połaci dachowej, zapewniają obfitą ilość naturalnego światła w ciągu dnia. To sprawia, że przestrzeń staje się jasna i przyjemna, a także otwarta na widoki z zewnątrz. Jest to ogromna zaleta, ponieważ naturalne światło nadaje pomieszczeniu przyjemną atmosferę i wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego warto zadbać o to, aby okno w sypialni ze skosem nie było przesłonięte żadnymi zasłonami czy roletami. W wyjątkowo słoneczni dni, kiedy chcemy uniknąć zbytniego nagrzania pomieszczenia możemy w zamian wykorzystać lekkie tkaniny, które pozwolą na przepuszczanie światła, jednocześnie zachowując naszą prywatność.

Lampy do sypialni ze skosem

Niezależnie od dostępu do naturalnego światła, konieczne jest również zapewnienie odpowiedniego oświetlenia sztucznego, zwłaszcza wieczorami kiedy chcemy stworzyć bardziej przytulną i intymną atmosferę w sypialni. Podstawą jest oczywiście zamontowanie głównego oświetlenia sufitowego. Może to być nowoczesny żyrandol, minimalistyczna lampa sufitowa lub stylowa lampa kinkietowa. Ważne jest, aby zapewniało ono równomierne i miłe dla oka rozproszenie światła, które nie będzie nas oślepiać.

Niestety w sypialni ze skosami bardzo często nie mamy do dyspozycji prostej ściany sufitowej, na której można zastosować oświetlenie górne. Z pomocą przychodzi oświetlenie punktowe, które możemy z powodzeniem skierować na konkretne elementy w pomieszczeniu dodatkowo uwypuklając charakter wnętrza. Zastosowanie oświetlenia LED w lampach stojących spowoduje, że nie będziemy musieli martwić się o rachunki za prąd, a odpowiednio dobrana ciepła barwa nada wnętrzu przytulności i sprawi, że sypialnia ze skosem stanie się wizualnie bardziej proporcjonalna. Także zamontowanie przy łóżku lampek nocnych i bocznych kinkietów pozwoli na czytanie książek przed snem i swobodny relaks.

Redakcja