bawełniana pościel

Bawełniana pościel – rodzaje, zalety i wady

26.01.2024

Bawełniana pościel to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią komfort, wygodę, higienę i odrobinę luksusu, która nie kosztuje majątku. Sen stanowi o dobrym życiu i to podczas snu nasz organizm regeneruje się, aby mieć siły przed kolejnym dniem. Warto zadbać, aby sen był jak najwyższej jakości i przynosił nie tylko ukojenie i odpoczynek, ale i satysfakcję.

Jakie są zalety pościeli z bawełny?

Bawełniana pościel jest nie tylko bardzo przyjemna w dotyku, ale również przepuszcza powietrze, dlatego ciało może dzięki niej oddychać podczas snu. Dodatkowo bawełna odciąga nadmiar wilgoci i nie zbiera kurzu, przez co jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Dodatkowym walorem tego typu kompletów są możliwości wyboru różnych splotów, w tym satyny, która cechuje się atłasowym splotem, przez który jest szczególnie miękka, a latem sprawia wrażenie przyjemnie chłodnej. Antyalergiczne zestawy pościeli z bawełny nie kosztują zbyt wiele i należą do najlepszych gatunkowo, ustępując tylko jedwabiowi, jednak ceny tego ostatniego mogą czasem zwalić z nóg.

Pościel z kory bawełniana

Kora bawełniana jest materiałem naturalnym, jest to wygodna i niezwykle wytrzymała tkanina. Potwierdzeniem jej dobrej jakości będą uzyskane przez nią certyfikaty, do których klienci mają jasny i jawny wgląd, dlatego zawsze można je sobie sprawdzić, na spokojnie przed zakupem produktu. Często spotykany w składach pościeli bawełnianej jest dodatek poliestru. Nie zawsze musi on skreślać konkretny wyrób i nie musi być wcale powodem do tego, by odrzucić go już przy wstępnej selekcji kompletów pościeli, jednakże warto to sobie dobrze przemyśleć, czy chce się używać czegoś z dodatkiem syntetyków, czy może jednak woli się postawić na produkt w stu procentach naturalny, wykonany w stu procentach z samej kory bawełnianej, która zapewni temu wyrobowi maksymalna możliwą jakość, a także uczyni go czymś maksymalnie bezpiecznym i dobrym dla skóry.

Kora bawełniana w różnych odmianach

Dwa komplety pościeli, na pierwszy rzut oka wyglądające niemalże identycznie, wykonane teoretycznie z tego samego materiału, czyli z kory bawełnianej, w praktyce mogą okazać się czymś zupełnie innym, bo nawet odmian bawełny jest przecież wiele, a każda z tych odmian może występować w swoich odmiennych konfiguracjach. Kora bawełniana nie zawsze jest więc tym samym, zwłaszcza że producenci chętnie dopełniają ją innymi tkaninami, również i syntetycznymi. Jeżeli chce się wybrać porządną wykonaną z niej pościel, należy samemu zatroszczyć się o to, by miała ona wysoką jakość, unikając nieprzemyślanych zakupów i wybierania artykułów tekstylnych wyłącznie na podstawie ich wyglądu, bo jednak ładny wzór albo atrakcyjny kolor to nie wszystko.

Pościel dopasowana do łóżka

Praktyczna pościel z kory to pościel dopasowana do łóżka. Gdy już będzie się mieć pewność, że jej materiał wykonania ma odpowiednią jakość, można będzie rozejrzeć się za jej różnymi wariantami, różniącym się od siebie między innymi długością i szerokością. Najczęściej spotykane są modele pościeli typu 140 cm x 200 cm, 160 cm x 200 cm oraz 180 cm x 200 cm. W przypadku dobierania kompletów do dużych łóżek małżeńskich zawsze warto zdecydować się na te większe pościele, o ile oczywiście dysponuje się kołdrą o podobnych wymiarach, bo nie ma nic gorszego od kołdry włożonej do za dużej poszewki, która będzie się w niej mielić i przez to okaże się mało praktyczna podczas użycia.

Wygląd pościeli – nie bez znaczenia

Estetyka otoczenia, wygląd łózka i aranżacja sypialni mają duże znaczenie

Ostatnią rzeczą wartą ustalenia jest po prostu wygląd produktu. Pościel z kory musi odpowiednio się prezentować, by każdy z przyjemnością się pod nią położył i z jej pomocą zapewnił sobie odpoczynek na bardzo wysokim poziomie, który to poziom zależy również i od estetyki otoczenia i wyglądu aranżacji sypialni.