Stół w kuchni styl loftowy

Jaki stół do kuchni będzie najlepszy?

18.08.2023

Wybór odpowiedniego stołu do kuchni jest ważny, gdyż wpływa na komfort spożywania posiłków w gronie najbliższych. Odpowiednio duży stół pozwoli nam na przyjęcie gości, a wiele osób często organizuje w domu spotkania z rodziną czy przyjaciółmi. Zatem w wyborze warto się kierować przede wszystkim stylem życia, ale równie ważna jest wielkość pomieszczenia. W końcu nie chcemy, aby stół zabierał nam cenną przestrzeń w mieszkaniu.

Stół w kuchni – odpowiedź na różne oczekiwania

Najlepszy stół do kuchni to taki, który pozwoli nam na swobodne spożywanie posiłków w gronie rodziny czy znajomych. Stąd też najczęściej wybiera się stoły z 4 krzesłami, co sprawdza się z przypadku małych mieszkań. Prostokątny bądź kwadratowy stół dobrze prezentuje się zarówno na środku kuchni, jak i pod ścianą. Natomiast okrągłe stoły lepiej wyglądają w bardziej centralnej części pomieszczenia. Co prawda w wielu przypadkach 4 krzesła przy stole nie będą wystarczające, gdyż 3-4 osobowe rodziny często są spotykane. A przecież niezbędne jest jeszcze miejsce dla gości. Stąd też często wybierane są duże stoły z 6 bądź 8 krzesłami.

Stół do kuchni w stylu nowoczesnym

Stół rozkładany – rozwiązanie do niewielkiej kuchni

Stół rozkładany to dobry pomysł do małej kuchni i małym mieszkaniu, gdyż w razie potrzeby możemy zyskać dodatkowe miejsca dla gości. Przydaje się to np. w czasie organizowanych przyjęć czy świąt kiedy to gości jest zazwyczaj więcej. Mały okrągły stolik sprawdzi się u singla czy pary, która nie zaprasza dużej liczby gości. Chociaż mały stolik wcale nie wyklucza z możliwości zapraszania gości. W końcu nie trzeba spożywać posiłku przy stole. Są dania czy przekąski, które można ustawić na stoliku, a ich jedzenie jest najprostsze rękami. Duży okrągły stół to dobre rozwiązanie do dużych pomieszczeń. Przy okrągłym stole każdy jest równy i ma dobry dostęp do rzeczy znajdujących się na środku. W przypadku stoły prostokątnego sprawa wygląda zupełnie inaczej.