Praktyczny narożnik do pokoju młodzieżowego

Praktyczny narożnik do pokoju młodzieżowego

narożnik z funkcją spania

Pokój dla nastolatka jest jednym z trudniejszych pomieszczeń do aranżacji. Spełnia on wiele funkcji jednocześnie, w dodatku jego właściciele nie zawsze są z nami zgodni, co do wybory praktycznych mebli. W niewielkiej najczęściej przestrzeni musimy pomieścić biurko z wygodnym stanowiskiem komputerowym, regały na książki, oraz łóżko. Dodatkowo niezbędna jest też przestrzeń do przechowywania ubrań i miejsce przyjmowania przyjaciół. Warto więc zastanowić się nad wyborem narożnika, który może okazać się praktyczny i spełniać kilka funkcji jednocześnie.

Narożnik do małych przestrzeni

Oczywiście w mniejszym pokoju nie zmieścimy wygodnego narożnika w kształcie podkowy, ale z pewnością uda nam się odpowiednio ustawić klasyczny narożnik w kształcie litery L, który również spełni wiele funkcji. Przede wszystkim musimy wybrać ścianę, przy której będzie umiejscowiony narożnik i zastanowić się, która jego strona jest bardziej ustawna. Jeżeli chcemy wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni możemy wybrać narożniki robione pod wymiar i zmaksymalizować komfort. Takie rozwiązanie pozwala na indywidualny dobór mebla według naszych potrzeb.

Praktyczna funkcja spania

Przede wszystkim wybierając narożnik do pokoju młodzieżowego zdecydujmy się na możliwość rozłożenia go i zapewnienia wygodnego miejsca do wypoczynku. Dodatkowo narożnik z funkcją spania sprawdzi się w sytuacjach kiedy nastolatka odwiedzają goście. Dzięki praktycznemu mechanizmowi bez problemu można rozłożyć siedziska i stworzyć większą przestrzeń, na przykład do oglądania filmów. Tego typu narożniki są wyposażone w pojemny schowek na pościel, dzięki czemu unikniemy bałaganu związanego z nie pościelonym łóżkiem. Złożone za dnia zapewnią więcej przestrzeni i komfortowe warunki do czytania książek.

Młodzieżowa kolorystyka

Narożnik dla nastolatka musi być wykonany z modnej tkaniny, a za razem być jak najbardziej odporny na zanieczyszczenia. Warto rozejrzeć się za obiciami z materiałów wysoko odpornych na bród i łatwo zmywalnych, aby zapewnić jak najdłuższą żywotność. Najbardziej uniwersalnym kolorem jest niebieski, a modny głęboki granatowy zapewni wysublimowany wystrój pokoju. Uniwersalnym rozwiązaniem jest narożnik beżowy, stanowiący doskonałą bazę pod resztę aranżacji i wpasowujący się we wnętrzarskie trendy.

Redakcja