Mop parowy AGD

Mop parowy to czyste podłogi

18.08.2023

Mop parowy doskonałym zamiennikiem zwykłego mopa do mycia podłóg. Czy rzeczywiście tak jest?

Mop parowy to bez wątpienia większy komfort

Jeżeli ktoś lubi czystość w domu, a jednocześnie nie lubi się zbytnio przemęczać, to w kwestii czystości podłóg oraz posadzek różnego typu, zamiast standardowego mopa i wiadra lepiej sprawdzi się tak zwany mop parowy. Taki mop parowy działa na zasadzie podgrzewania wody z niewielkiego zbiornika, która to przy podstawie mopa zamienia się w parę wodną o bardzo wysokiej temperaturze. Używanie takiego urządzenia jest bardzo wygodne nie tylko ze względu na komfort, ale przede wszystkim dlatego, że oprócz czystej wody nie używamy żadnych detergentów. Jest to więc świetna sprawa na przykład dla osób uczulonych na różnego rodzaju chemię. Podłogi po umyciu takim mopem bardzo szybko parują, nie trzeba więc czekać kilku kwadransów na to, aż same wyschną.

Używanie takiego mopa jest też szybkie i higieniczne, bowiem bawełniane końcówki na jego spodniej części łatwo się ściąga, wymienia i pierze. Jak więc widać, taki mop parowy to świetna opcja dla osób, które jednocześnie lubią czystość, porządek i dezynfekcję, ale z drugiej strony wcale nie planują tracić połowy dnia na bezowocne i nieprzyjemne sprzątanie.

Jak działają mopy parowe i dlaczego warto je mieć?

Sprzątanie nie należy do jakichś najprzyjemniejszych domowych obowiązków, dlatego zawsze warto jakoś je sobie ułatwić, uprzyjemnić i sprawić, by zajmowało mniej czasu niż normalnie. A jak to zrobić w praktyce? Otóż świetnie posłużą do tego coraz popularniejsze mopy parowe. W ostatnim czasie zawitały one w wielu polskich domach, a wszyscy ci, którzy już mają okazję z nich korzystać, przeważnie bardzo je sobie chwalą, a wręcz nie wyobrażają już sobie tego, jak mogli wcześniej funkcjonować bez nich.

Takim mopom naprawdę niewiele trzeba do tego, by perfekcyjnie wysprzątać całe mieszkanie i dokładnie wymyć podłogę w całym domu. One działają już z pomocą samej zwykłej wody, bez żadnych detergentów i innych środków chemicznych, które być może radzą sobie z brudem i silnymi zanieczyszczeniami, ale często niestety są przy okazji mało bezpieczne dla środowiska i niezdrowe dla człowieka, który musi potem wdychać te wszystkie opary na co dzień, nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że właśnie się zatruwa. Mop parowy to jedyny dobry przyrząd do czyszczenia podłogi dla osób zmagających się z alergiami i uczuleniami. Idealnie nadaje się on do ograniczenia użycia chemii, co ma jeszcze jedną dodatkową korzyść finansową, bo gdy tych wszystkich produktów do sprzątania nie trzeba kupować w aż tak dużych ilościach, momentalnie zaczyna się oszczędzać.

Co można czyścić przy pomocy mopów parowych?

mop parowy w łazience

Dosłownie wszystko, albowiem działają one na powierzchniach wykonanych z najróżniejszych materiałów. Przydadzą się do czyszczenia elementów ceramicznych, silnie zabrudzonych i odznaczających się fug, łazienkowej armatury czy po prostu podłóg laminowanych bądź zwykłych płytek. Odpowiednio wyprofilowany mop parowy może nadać się do czyszczenia… okien oraz różnych innych szklanych powierzchni. Błyskawicznie wejdzie on w rolę praktycznego przyrządu do sprzątania, którym wszyscy domownicy będą się zachwycać i z którego wszyscy chętnie skorzystają.