szafa do pokoju dziecięcego

Idealna szafa do pokoju dziecięcego

Szafa w pokoju dla dzieci musi spełniać szereg wymagań. Najczęściej oprócz przechowywania odzieży, konieczne jest wsadzenie zabawek, różnych gier, a czasami przyborów szkolnych. Nie wystarczy wieszak i parę półek. W dodatku powinna być tak skonstruowana, aby nasze dziecko mogło swobodnie z niej korzystać. Oto kilka wskazówek jak wybrać szafę do pokoju dla dziecka.

Materiały wykonania

Przede wszystkim nasze dzieci zapewne nie będą delikatnie obchodzić się z szafą. Właśnie dlatego jednym z decydujących czynników podczas wybierania szafy do pokoju dla dziecka powinny być materiały, z jakich została wykonana. Zwracajmy więc uwagę na grubość płyty MDF, a jeżeli decydujemy się na drzwi przesuwne sprawdzajmy dokładny udźwig wózków oraz zabezpieczenia przed wysunięciem się skrzydła. Unikajmy również luster zamontowanych na drzwiach, mogą szybko ulec pęknięciu przez nieuwagę podczas zabawy.

Praktyczna przestrzeń

Jeżeli wiemy już jak ma wyglądać szafa i dokładnie zmierzyliśmy przestrzeń, w której będzie się ona znajdować, musimy zadbać o jak najwięcej możliwości przechowywania. Z pomocą przychodzą szafy na wymiar, które dobierzemy odpowiednio nawet do wzrostu dziecka, tak aby nie miało problemów z wyciąganiem swoich rzeczy. Zastosujmy szereg możliwości takich jak wysuwane kosze cargo, wiszące kosze i wyciągane szuflady. Im więcej poręcznych schowków, tym więcej różnych przedmiotów jesteśmy w stanie uporządkować.

Użyteczne kolory

Szafa w pokoju dla dziecka oczywiście powinna pasować kolorystycznie do całego pomieszczenia i nie dominować go. Praktyczna może okazać się biała szafa, która jest bardzo uniwersalnym kolorem, a w razie uszkodzenia mechanicznego z łatwością ją odmalujemy, lub uzupełnimy ubytki w płycie specjalnymi woskami. Kolorowe akcenty jak najbardziej będą pasować do charakteru pokoju jednak trzeba wziąć pod uwagę, że każde dziecko dorasta i z czasem będzie konieczność wymiany np. różowej szafy. Starajmy się dobierać kolorystykę, która posłuży na wiele lat i będzie uniwersalnym rozwiązaniem.