kominek ozdoba

Jak ozdobić kominek na jesień?

31.10.2023

Jak ozdobić kominek na jesień? 5 prostych, ale efektownych pomysłów

Chociaż latem rzadko używamy kominka, wraz z nadejściem jesieni wraca on do łask. Kiedy dni stają się coraz krótsze, a temperatura za oknem gwałtownie spada, przyjemnie ogrzać się przy jego płomieniach. Co jeszcze możesz zrobić? Sprawdź, jak przyozdobić kominek na jesień, by zrobiło się jeszcze bardziej nastrojowo.  Pamiętaj jednak, by zdjąć ozdoby, zanim rozpalisz kominek.

Jak ozdobić kominek na jesień?

Jesień to wyjątkowy czas w roku, kiedy natura przejawia swoje piękno w bogactwie kolorów i zapachów. To również doskonały moment, aby wprowadzić jesienne akcenty do naszych domów. Jednym z najlepszych miejsc, gdzie można to zrobić, jest kominek. Chociaż to przede wszystkim źródło ciepła, nic nie stoi na przeszkodzie, by potraktować go jako ozdobę salonu czy jadalni. Jak przystroić kominek na jesień? Oto kilka prostych, ale efektownych sposobów, by zaprosić tę porę roku do swojego wnętrza.

Naturalne ozdoby

Jesień dostarcza nam wiele skarbów. Wystarczy iść na spacer do lasu, by wrócić z głową pełną pomysłów. Jak ozdobić kominek na jesień? Wykorzystaj kolorowe liście i rośliny, typowe dla tej pory roku, takie jak liście klonu, kasztanowca czy dębu. Ułóż je na kominku, tworząc naturalne, rustykalne ozdoby. Możesz również utworzyć z nich piękny, wielobarwny bukiet, który nawet ususzony będzie wyglądać pięknie.

Świeczniki z dyni

Kup kilka niewielkich dyni, a następnie wytnij z nich wnętrze. W tak przygotowanych dyniach umieść świeczkę. To klimatyczna ozdoba, która sprawdzi się nie tylko na Halloween. Naturalne świeczniki z dyni mogą okazać się ciekawą alternatywą dla lampionów. Są bowiem niezwykle klimatyczne, a bliskość kominka spotęguje jeszcze ten niezwykły efekt.

Girlandy z dyni

Chociaż kolorowe łańcuch kojarzą się powszechnie że świętami Bożego Narodzenia, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć takie z jesiennymi akcentami. Ponownie możesz wykorzystać w tym celu motyw dyni. W jaki sposób? Wystarczy, że wytniesz trójkąty lub inne kształty z kolorowego papieru w kształcie dyni, a następnie połączysz je ze sobą, tworząc girlandę. Na koniec po prostu powieś ją na kominku albo nad nim. Możesz też użyć gotowej girlandy ze sztucznych dyni. Jeśli masz dzieci, to idealny sposób na kreatywne spędzenie jesiennego deszczowego popołudnia w domu. Pamiętaj, że tu ogranicza Was jedynie wyobraźnia. Możecie bowiem tworzyć girlandy z najróżniejszymi jesiennymi motywami, takimi jak choćby kasztany czy liście.

Jesienne rośliny w rustykalnych doniczkach

Jakie rośliny kojarzą Ci się z jesienią? Nam przede wszystkim: wrzosy, chryzantemy czy trawy ozdobne. Posadź je w ozdobnych doniczkach, najlepiej takich z naturalnymi, rustykalnymi wzorami. Dzięki temu zaprosisz jesień do swojego domu.

Świeże owoce i warzywa

Napełnij wiklinowe kosze, jabłkami, mandarynkami, pomarańczami i orzechami i postaw je na kominku. To prosta, ale urocza ozdoba. Długie jesienne wieczory mogą jednak sprzyjać temu, że zawartość koszyka, będzie szybko znikać, nie zapomnij jej więc na bieżąco uzupełniać.

Jak ozdobić kominek na jesień – podsumowanie

Ozdoby na kominku warto zmieniać w zależności od pory roku. Jak widać, wcale nie musisz ograniczać się do tych świątecznych. Jesień dostarcza bowiem wielu inspiracji w tym względzie. To jednak także dobry czas na przeprowadzenie przeglądu kominiarskiego i na wybór solidnego ubezpieczenia domu lub mieszkania (sprawdź ubezpieczenia nieruchomości).